راهکار تای چی برای تندرستی

شرایط کاری استارتاپها و کسب و کارهای نوپا به گونه ای است که ناگزیر هستیم ساعات زیادی را پشت میز بنشینیم یا سر پا بایستیم. این حالت‌های غیر استاندارد در دراز مدت علاوه بر تغییرات مشهودی که بر آناتومی بدن ما می گذارد، به کارکرد اندام‌های داخلی هم آسیب می‌زند.


شرایط استرس زا و پرتنش بیرونی امروزه نیز یکی از مهم ترین مسئله هاست که بیشتر مواقع از کنترل این امور غافل بوده تا جایی که اینگونه احساس ها کنترل ما را به دست می‌گیرند. در چنین شرایطی مجبوریم به انواع روشهای تجویزی و پزشکی رجوع کنیم.


پیشگیری یا درمان؟

تای چی یکی از سبک های هنر رزمی ووشو مجموعه حرکات نرم و آهسته ای هست که هماهنگ با دم و بازدم های عمیق و آگاهانه انجام می‌شود. این حرکات طوری طراحی شده اند که به مفاصل و عضلات فشار بیش از حد وارد نمی‌کنند. تای چی به واسطه ی حرکات آهسته و تنفس های عمیق و از طریق به چرخش در آوردن انرژی، علاوه بر تقویت بدن و اندام های داخلی ذهن را هم به آرامش می‌رساند.


چرا تای چی؟

تای چی روشی است باستانی برای حفظ سلامتی تن و روان که در دهه های اخیر بشدت مورد توجه مراکز علمی_پژوهشی قرار گرفته به طوری که از آن به عنوان داروی متحرک یاد میشود. تای چی هم به تعادل روان کمک می کند و هم برای سلامتی بدن ازجمله اندام های داخلی بدن مانند قلب، کبد، ریه، کلیه و… تاثیر شگفت انگیزی دارد. از طرف دیگر دقیقا پاسخگوی نیاز انسان امروزی ست که هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ ذهنی تحت فشار عوامل بیرونی قرار گرفته است.
انبوهی از مقالات علمی منتشر شده در مجله های معتبر وجود دارد که نشان دهنده ی تاثیرات مثبت تای چی بر روی سلامت ذهن و بدن می‌باشد. در ایران نیز پژوهش های متعددی در مورد تاثیرات تای چی توسط فدراسیون ووشو و مراکز علمی مربوط با همکاری دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی دنبال می‌شود.


قصد داریم با معرفی بیشتر و تمرین تای چی توسط مربیان فدراسیون ووشو، سلامتی را به تن و روان خود هدیه کنیم.

زمان: دوشنبه ۲۸مهر ساعت ۱۳تا ۱۵
مکان: محوطه باز جلوی نماد کارخانه

450 450 هم‌آوا

دیدگاهی بنویسید

    Stay Connected
    We appreciate your feedback.    We offer you a panoply of cutting-edge options. Download Impeka