بازدید رییس شورای شهر تهران از هم‌آوا

حسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران به همراه سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهربانو امانی، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از بخش های مختلف هم آوا ازجمله مرکز نوآوری آیفینک و فضای اشتراکی زاویه بازدید نمود.


محسن هاشمی:

– امروزه فعالیت های استارتاپی و نوآورانه خودشان در برنامه‌های شهری و مدیریت شهری جا باز کرده و هر چه قدر کارایی این فناوری های سریعتر درک شود، استفاده بهتری هم می شود از آن کرد و در نتیجه شهر از این فناوری ها منتفع خواهد شد.
– در شهر های بزرگ، دانشگاه های بزرگ و معتبر وجود دارد و به تبع آن متخصصین و دانشجوها و اساتید در این دانشگاه ها حضور دارند که فی نفسه دنبال پژوهش هستند و دوست دارند از این پژوهش درآمد کسب کنند.
-این مراکز فناوری و نوآوری جایگاهی است که آنان می توانند فعالیت‌های پژوهشی خود را با فعالیت‌های اقتصادی توام کنند. لذا در تهران هم با این مراکز نوآوری و فناوری این زمینه وجود دارد، تا متخصصین بتوانند فعالیت‌های را به فعلیت برسانند، که هم مشکلات کشور را حل کند و هم صاحب شغل و درآمد شوند.


سورنا ستاری:

-شهرداری ها باید به عنوان یک شتاب دهنده وارد مدار فعالیت‌های استارتاپی شوند.
-شهرداری ها پیش از هر چیزی یک بازار بزرگ برای شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها هستند.
– شهر هوشمند عملا زمانی اتفاق می افتد که شهرداری‌ها خودشان به عنوان یک شتاب‌دهنده کسب و کار، این کسب و کارهای کوچک را کمک کنند و در آن ها سهام دار شوند، تا این شرکت ها به بازار هدفشان برسند. شهرداری ها با این کار، هم می توانند درآمد فوق العاده ای کسب کنند و هم در ایجاد اشتغال موثر باشند
-انتظاری که داریم، این است که شهرداری خود به عنوان یک شتابدهنده وارد مدار شود.


تیم‌هایی که خود را معرفی کردند:
گروه تحقیق و توسعه کیت لایم (حوزه رباتیک)
دلیل ایران (حوزه رمیتنس)
کارداری (حوزه شهری و مشاغل)
بریم کوه (حوزه ورزش)
آی لیبر (حوزه بلاکچین)
تضمین اپ (حوزه فینتک)

 

عنوان اول اسلاید
برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید
کلیک کنید
عنوان دوم اسلاید
برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید
کلیک کنید
عنوان سوم اسلاید
برای ویرایش متن روی دکمه کلیک کنید
کلیک کنید
عنوان اسلاید
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
کلیک کنید
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
1654 1182 آنوشا رفیعی

دیدگاهی بنویسید

    Stay Connected
    We appreciate your feedback.    We offer you a panoply of cutting-edge options. Download Impeka