بازدید وزیر نفت

وزیر نفت از بخش‌های مختلف هم آوا و  کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد و با صاحبان ایده چندین استارت آپ به صورت شخصی به گفتگو پرداخت، و گفت: دوستان در کارخانه نوآوری اکوسیستم فناوری و نوآوریِ کوچکی ایجاد کرده‌اند. هم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هم بخش خصوصی فعال در اینجا، برای به وجود آوردن چنین اکوسیستمی تلاش کرده‌اند. انشاالله به موفقیت‌های بزرگتری هم دست پیدا می‌کنند.

بیژن زنگنه درباره حضور وزارت نفت در حوزه دانش بنیان تصریح کرد: من مدتی است که در حال آشنایی و درک مفاهیم حوزه دانش بنیان و استارت آپ ها هستم. ما در وزارت نفت در حال سنجیدن چگونگی ورود به این حوزه هستیم که زمینه‌هایی برای توسعه کار خلاقانه جوانان در حوزه نفت به وجود آید.

وی درباره اهمیت استارت آپ ها و شرکت‌های دانش بنیان گفت: جهش در بخش‌های سخت‌افزاری و صنایع متکی به منابع طبیعی مانند نفت، محدود است. مگر آنکه متکی به فناوری باشیم. به همین دلیل اگر می‌خواهیم در آینده در دنیا چیزی داشته باشیم، باید بر این حوزه تمرکز کنیم.

وزیر نفت با بیان اینکه امروز زمان حمایت از فعالان حوزه دانش بنیان و کمک به رشد و توسعه آنهاست، افزود: استارت آپ ها هنوز به مرحله بلوغ خود نرسیده‌اند. هنوز باید آموزش ببیند و رشد و توسعه پیدا کنند. باید آنها را به دیگر فضاها شناساند. همیشه در برابر چیزهایی که شناخته شده نیستند، مقاومت می‌شود؛ بنابراین آنها به حمایت شدن نیاز دارند.

بیژن زنگنه با اشاره به اینکه در دنیا و ایران تجربه‌های خوبی در این زمینه وجود دارد و باید از آنها برای پیشبرد اهداف استفاده کرد، گفت: اگر مدیران صنایع بزرگ وارد این حوزه کاری شوند، می‌توان به این روند سرعت بیشتری بخشید. به ویژه که فعالیت‌های دانش بنیان نه تنها در حوزه مهندسی بلکه در حوزه‌های مختلف قابل استفاده است. گفتنی است، در حاشیه این دیدار، بازدید از چند شتابدهنده و آشنایی با تعدادی از تیم های آنها صورت گرفت.

823 541 هم‌آوا

دیدگاهی بنویسید

    Stay Connected
    We appreciate your feedback.    We offer you a panoply of cutting-edge options. Download Impeka