نوآوردروز (دمودی) آی‌فینک برگزار شد

دوشنبه چهارم اسفندماه ۹۹ اولین دوره شتابدهی مرکز نوآوری آی‌فینک به اتمام رسید و دمودی آن با عنوان نوآوردروز با حضور بیش از ۲۵ سرمایه‌گذار نیز از ۱۶ شرکت خطرپذیر، فرشته، بانک‌ها و مراکز نوآوری برگزار شد.

مرکز نوآوری آیفینک در اولین دوره خود ۷۰ تیم را بررسی نمود که در نهایت ۶ تیم به مرحله شکلدهی و ۴ تیم از آن‌ها به مرحله شتابدهی راه یافتند. ۴ تیم آی‌فینک با نام‌های تضمین‌اپ، دلیل ایران، ضامن و فنابا به ترتیب در حوزه‌های رگ‌تک، رمیتنس، لندتک و بلاکچین فعالیت دارند که در نوآوردروز به ارائه استارتاپ خود در مقابل سرمایه‌گذاران پرداختند.

نوآوردروز با سخنرانی مهندس علیرضا کیان‌پور معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک آغاز شد و با ارائه مهندس سید علی هاشمی‌اقدم مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک فرادیس گستر کیش با موضوع فینتک ادامه یافت. در این ارائه چالش‌های فینتکی منطقه و ایران مطرح و پیشنهاداتی در راستای چالش‌های فینتک کشور نیز ارائه شد.

سپس رامین سلیمانی مدیر برنامه شتابدهی گزارشی از روند مرکز در این دوره یکساله داد. ۹۰۰۰ نفر/ساعت کارکرد تیم اجرایی، بیش از ۴۳۰۰۰ نفر/ساعت کارکرد استارتاپ‌ها، ۲۱۰ ساعت آموزش، بیش از ۸۰۰ ساعت مربی‌گری و راهبری، حدود ۷۰ ساعت شرکت در نمایشگاه‌ها، ۱۲ دورهمی انتقال تجربه از اعداد طلایی این گزارش بودند. همچنین بیان شد که؛ تاکنون این چهار استارتاپ بیش از یک میلیارد تومان سرمایه نقدی و غیرنقدی نیز دریافت کردند.

سلیمانی در انتهای ارائه خود نظام نوآوری آی‌فینک را نیز تشریح کرد و اضافه کرد که همکاری هم‌آوا و شرکت خدمات انفورماتیک از جنس نوآوری سازمانی است که اولین دوره آن طی شد.

پس از آن نوبت به ارائه استارتاپ‌ها رسید که بنیانگذاران به نوبت برای ارائه به سرمایه‌گذارن حاضر شدند و به ارائه مسأله و راه‌حل خود پرداخته و درخواست‌های نقدی و غیرنقدی خود را بیان نمودند. در انتها در یکی از سوله‌های کافه رستوران کارخانه نوآوری آزادی استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذاران در کنار مهمانان شرکت خدمات انفورماتیک و شرکت‌های تابعه آن به شبکه‌سازی و گپ‌وگفت صمیمانه پرداختند.

این رویداد با حداکثر رعایت پروتکل‌های بهداشتی با وجود دستگاه ضدعفونی‌کننده هوا در فضای کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد.

ی‌فینک مرکز نوآوری مالی شرکت خدمات انفورماتیک است که راهبری آن توسط شرکت فرادیس گستر کیش و شرکت کارخانه نوآوری هم‌آوا انجام می‌شود. فعالیت اصلی این مرکز، اجرای برنامه‌های شناسایی، شکلدهی و شتابدهی استارتاپ‌هایی است که راه‌حل‌های نوآورانه و فناورانه را برای حل مسائل فینتک جامعه و همسو با روندهای فناوری ارائه می‌کنند. این راه‌حل‌ها حوزه‌های پرداخت، بانک و رگولاتوری، انتقال پول بین‌المللی، زنجیره بلوک و رمز ارز، تأمین مالی جمعی و وام‌دهی، مدیریت مالی شخصی و کسب‌وکار، مدیریت ثروت و بیمه را شامل می‌شود.

612 415 هم‌آوا

دیدگاهی بنویسید

    Stay Connected
    We appreciate your feedback.    We offer you a panoply of cutting-edge options. Download Impeka